اخذ نماینده فعال از سراسر کشور

مقالات و مطالب مدیریتی

سرمایه گذاری با نرخ بازگشت 1300 درصدی !

94/9/17 توسط روژان مخدومی (بروز رسانی: 94/9/22)


آنالیز اطلاعات داشبورد مدیریتی داده قابل دسترسی  آنالیز داده ها   شفاف سازی اطلاعات  هوش تجاری  بازگشت سرمایه  گزارش گیری  بهبود فرآیند های کسب و کار  افزایش شفافیت 


آنالیز اطلاعات و هوش تجاری بیشتر از 1300%  بازگشت سرمایه خواهد داشت . باور می کنید ؟

به گزارش مرکز تحقیقات نوکلوس(بزرگترین و معتبرترین مرکز تحقیقات تخصصی ROI در جهان )


بنا به مطالعه موسسه تحقیقاتی نوکلوس در اکتبر 2014 ، سازمان هایی که در زمینه راهکارهای آنالیز داده ، از جمله هوش تجاری و ابزارهای آنالیز مدیریتی سرمایه گذاری می کنند ، به ازای هر دلار هزینه ، 13.01 دلار بازگشت سرمایه در سال 2014 تجربه کرده اند . 

به نظر غیر محتمل می رسد ؟ 

ولی مطالعات این موسسه نشان میدهد که بازگشت سرمایه  آنالیز اطلاعات روند رو به رشدی دارد  . 

در سال 2011 یک مطالعه مشابه در موسسه نوکلوس موفقیت 60 پروژه متفاوت پیاده سازی آنالیز اطلاعات و تحلیل را مورد بررسی قرار داد و به صورت میانگین بازگشت سرمایه شان را 1000% اعلام کرد . این نتایج بر اساس تحلیل مطالعات موردی از نوامبر 2011 تا اکتبر 2014 به دست آمده است . 

علت چیست ؟

  • نیاز به شفاف سازی اطلاعات 
  •  تصمیم گیری سریع تر 
  • ایجاد مزیت رقابتی 
  •  رشد انکار ناپذیر تکنولوژی


بهره بری عملیاتی بزرگترین محرک سرمایه گذاری در آنالیز اطلاعات و هوش تجاری است. 


مهمترین دلایل محرک سازمان شما برای روی آوردن به هوش تجاری و آنالیز اطلاعات چیست ؟


منبع : techtarget

با توجه به بازارهای شلوغ و گسترده در بخش های مختلف صنایع ، سازمان ها دیگر نمیتوانند هفته ها برای آماده شدن گزارش سود،درآمد ، بودجه بندی و پیش بینی صبر کنند . 

چالش ها و موانع 


کیفیت 


داده و شفافیت همچنان یکی از موانع یک برنامه هوش تجاری موفق و داشتن گزارش های قابل اعتماد است .
یکی از بزرگترین چالش هایی که سازمان ها همچنان با آن درگیر هستند کمبود شفافیت داده هاست – که خود یک ورژن از حقیقت به حساب می آید – بسیاری از این سازمان ها سیستم های داده ای و منابع اطلاعاتی خود را انبار کرده اند و فرآیند های دستی پیچیده وارد کردن داده تعریف کرده اند . 

به علاوه روش های دستی ورود داده یا دستکاری آن به تنهایی مانعی بزرگ برای دست یابی به بهره وری بیشتر -حتی در سازمان هایی با طراحی هوش تجاری عالی -هستند. 

حتی با وجود نرم افزار های آنالیز اطلاعات ، سازمان ها همچنان به روش های دستی برای گزارش گیری ، آنالیز ، برنامه ریزی ، بودجه بندی و فعالیت های مالی اعتماد می کنند . زمان و منابع زیادی صرف تحلیل و ارزیابی اطلاعات و داده ها در صفحه گسترده های اکسل و ساعت های زیادی هم صرف وارد کردن این اطلاعات به سیستم های اطلاعاتی برای ثبت گزارش می شود . 

با وجود مزیت های آنالیز اطلاعات و گزارش گیری ، یک تحقیق مشترک میان Economist Intelligence Unit و مرکز مشاوره PwC نشان می دهد که بسیاری از مدیران با نادیده گرفتن بینش های اطلاعاتی موجود هنوز به تجربیات وبینش شخصی خود برای اخذ تصمیم های بزرگ اقتدا می کنند .فرهنگ تصمیم گیری مانع دیگری برای به کارگیری ابزار هوش تجاری و بازگشت سرمایه صرف شده روی آن است . مدیران همچنان به بینش و پیشنهادات دیگران برای گرفتن یک تصمیم مهم اتکا می کنند . این روش در 58% موارد زیربنای تصمیم گیری ها است . در ماه می سال 2014 ، 1135 مدیر در تحقیقات جهانی مدیران عامل شرکت کردند که مشخص شد تنها یک سوم آنها به صورت پایه ای و اساسی بر داده ها و آنالیز برای تصمیم گیری تکیه می کنند .این در حالی که بود که تقریبا همه ی آن ها اهمیت و ارزش آنالیز اطلاعات و داده را می شناختند و سرمایه گذاری برای ایجاد سیستم آنالیز اطلاعات برای آنها یک اولویت بالا در دو سال آینده بود . 

موفقیت یک سازمان امروز بستگی به چگونگی تصمیم گیری های بزرگ مدیریتی دارد . در حالی که مدیران می دانند که سرمایه گذاری در داده و آنالیز یک نکته کلیدی برای موفقیت است ، همچنان به تصمیم گیری بر اساس حدسیات و بینش شخصی ادامه می دهند . نکته اینجاست که تجربیات ، بینش شخصی و استفاده از داده و آنالیز معقوله های بی ربطی به هم نیستند . چالش کسب و کار برای رسیدن به موفقیت پیوند این دو طرف به هم است . 

مزایا 

مزایای استفاده از نرم افزارهای آنالیز اطلاعات :
  •  بهبود  فرآیند های کسب و کار 
  •  افزایش شفافیت 
  •  سودآوری بیشتر 
  افزایش بهره بری و دست یابی به نتایج بهتر 
بر اساس مطالعه نوکلوس ، به کارگیری تکنولوژی هوش تجاری ، و یک فرهنگ با فرآیند ها و تصمیم های آنالیز محور می تواند به سازمان ها کمک کند تا : 

- عملکرد های دستی  و منابع مختص آنها برای گزارش گیری را ازفرآیندهای کسب و کاری حذف می کند . 
- تحکیم اطلاعات و تعامل موثر با داده ها را میسر می سازد . 
- قابلیت اعتماد و شفافیت اطلاعات را بهبود می بخشد و در نتیجه اعتماد به نفس برای فرآیند تصمیم گیری را افزایش می دهد . 
- شفافیت سازمانی را با شکستن و تکه تکه کردن اطلاعات انبار شده و ساخت استاندارد های یکپارچه برای گزارش گیری در ساختارهای مختلف و سیستم های مختلف سازمانی ، ارتقا می دهد . 
- کمک می کند تا تصمیمات بهتر ، استراتژیک و عملیاتی تری گرفته شوند . 
- بهره وری فردی و سازمانی را به وسیله انتقال منابع درگیر در فرآیند های دستی به فعالیت های کسب و کاری درآمد محور افزایش می دهد که این مورد خود باعث افزایش سود عملیاتی و رضایتمندی مشتری می شود . 

گروه بندی موضوعی:

آنالیز اطلاعات مدیریت


بیشتر بخوانید:

شما نمی توانید چیزی را که اندازه گیری نمی کنید، مدیریت کنید!

F. John Reh