اخذ نماینده فعال از سراسر کشور

5 نشانه مهمی که می گوید شما به داشبورد مدیریتی نیاز دارید

kian | 94/2/28


داشبوردهای مدیریتی روشی جذاب تر، روشن تر و غنی تر جهت تمایش داده به کاربران خلق می کنند. درک داده ها نبایستی خسته کننده باشد در حالیکه گزارشات جاری در سازمان ها بسیار گیج کننده، سخت و ذهنی است بالاخص آنکه از منابع مختلفی از داده ها جمع آوری شده باشد.مصورسازی اطلاعات راه حلی خلاقانه را ارائه می کند که داده های خام منتقل شده به داشبوردها ، به اطلاعاتی مشخص در زمان معین، قابل پیش بینی و تحلیل پذیر تبدیل می کند. در این مقاله به 5 وضعیتی که نشانگر نیاز شما به داشبورد مدیریتی در سازمان می باشد را نشان می دهد.

1. داده های بسیاری دارید اما اطلاعات واقعی ندارید.

بسیاری از سازمان ها استاد جمع آوری داده هستند در حالیکه فراموش کرده اند داده همان اطلاعات نیست. اطلاعات در واقع داده ی هستند که به محتوایی مفهومی و معنا دار تبدیل شده اند که مدیران را برای اخذ تصمیم و یا یک نگرش جدید کمک می کند . چنانچه اطلاعات کافی نداشته باشید نیاز دارید که داده ها بصورت یکپارچه جمع آوری شود تا بتوانید با استفاده از ابزار داشبورد مدیریتی ، به اشکال مختلف مشاهده نمایید و به سطح تحلیل و تصمیم گیری برسید. قدرت داشبورد مدیریتی در ارائه اطلاعات سریع و ایجاد توانایی شناسایی روندها ،مسائل و کشف چشم اندازهای جدید از لایه داده ها می باشد. تمامی این اتفاقات از داده های جمع آوری شده و استفاده از یک ابزار صورت می گیرد

2. داده ها را متناوباً جمع آوری و مشاهده می کنید اما آنها ناگهان شما را متوقف می کنند.

ممکن است شروع به جمع آوری اطلاعاتی کرده اید که گمان می کنید بسیار ارزشمند است اما یک سوال مهم ، بعد از آن چه ؟ با بسیاری از مدیرانی برخورد داشتیم که می گویند داده های بسیار ارزشمندی داریم اما آنها نمی دانند که برای درک آن از چه روشی استفاده نمایند و یا چگونه می توانند از ارزشمند بودن این داده ها به نفع کسب و کار خود استفاده کنند. داده های درست و روش بکارگیری آنها به شما کمک می کند که از چالش های موجود رها کند و پروسه موفقیت و رشد را ایجاد نماید.

3. وقتی گزارشی می خواهید IT نمی تواند آنچه را که می خواهید، ارائه کند .

اگر بخش IT داده های کل سازمان را کنترل می کند و در اختیار اوست، باید گفت که اخذ گزارشات به یک روند سخت و دست و پا گیر تبدیل می شود. ساخت گزارشات بالاخص گزارشات پیچیده و مجموعه ای از گزارشات از یک یا چند فاکتور بدون استفاده از ابزارهای مدیریتی ، نیاز به فردی با تخصص غنی نرم افزاری و مدیریتی دارد .

بنابراین وقتی شما نیاز تکرار در اخذ گزارشات و تصحیح و تحلیل دارید، این امر به یک تنگنای کاری تبدیل می شود که زمان بسیاری صرف این کار می گردد. حال آنکه استفاده از ابزار داشبورد مدیریتی موجب می گردد که عواید حاصل از تحلیل دقیق داده ها در کسب و کار می گردد. از آنجایی که فضای تعاملی و انعطافی این ابزار بسیار قویست لذا کاربر می تواند همان گزارش مورد نظر خود را بسازد.

4. از اتصال داده ها از منابع مختلف واهمه دارید.

امروزه در محیط های کسب و کار داده های بزرگ تنها به دیتابیس های بزرگ منتهی نمی شود بلکه شامل داده های نیز می گردد که از منابع مختلف به یک واحد منسجم وارد می شود. اگر شما هنوز تلاش می کنید که از سیستم های متنوع گزارشات را تهیه کنید و درک دقیقی را ایجاد کنید، باید به شما بگویم که کار بسیار سختی می کنید که ارزش چندانی ندارد چرا که با استفاده از داشبوردهای مدیریتی می توانید در کسری از زمان چشم اندازها و موقعیت های مورد نظر را از آن طریق ملاحظه و مورد تحلیل قرار دهید

5. حس می کنید که شرکت شما می تواند رشد کند اما دقیقا نمی دانید که چطور می توانید موفق شوید.

ممکن است باور داشته باشید که داده ها می تواند به شما جهت پیشبرد اهدافتان کمک کند اما مانند بسیاری از تصمیم گیرندگان نمی دانید که چه داده ی را باید جمع آوری کنید و یا اینکه داده ها چگونه به اطلاعات معنی دار برای حرکت رو به جلوی سازمان شما تبدیل می شوند.یک داشبورد خوب نه تنها ابزاری برای تحلیل و بررسی و داده شما فراهم می کند بلکه به شما آموزش می دهد که چطور می توانید از این ابزار برای درک بهترین مزیت های رقابتی استفاده کنید.

منابع و مراجع:

پیشرو زرین

نظرات کاربران


برای ارسال نظر، لطفا با نام کاربری و رمز عبور وارد سایت شوید. یا در سایت ثبت نام کنید.