اخذ نماینده فعال از سراسر کشور

کورتانا به اندروید و iOS می آید

parisa | 94/3/7

کورتانا به اندروید و iOS می آید
مایکروسافت می‌خواهد دستیار شخصی‌ دیجیتال خود، کورتانا را در قالب یک اپ به تلفن‌های آندروید و آیفون بیاورد. این کار احتمالا به دلیل استقبال بالای کاربران ویندوز فون از سرویس های مربوط به کورتانا بوده و مایکروسافت می خواهد با این کار، کاربران سایر پلتفرم ها را نیز از این سرویس بهره مند سازد.
Cortana For Non-Windows Devices

مقامات مایکروسافت تأیید کردند که کورتانا به پلتفرم‌های غیر ویندوزی می‌‌آید. Julie Larson-Green ، مدیر ارشد بخش برنامه و سرویس‌های مایکروسافت در پست مورخ ۲۶ می وبلاگ خود زمان آن را اواخر پاییز اعلام کرد.

یک برنامه مدیریت تلفن جدید که روی کامپیوتر‌های ویندوز ۱۰ خواهد آمد به کاربران برای نصب اپ کورتانا از گوگل پلی یا اپل استور روی گوشیهایشان کمک می‌کند.

مقامات مایکروسافت می‌گویند: اپ کورتانا برای گوشیهای آیفون و آندروید قادر به انجام "بیشتر چیزهایی‌" که کورتانا روی کامپیوترهای ویندوز ۱۰ یا ویندوز فون‌ها انجام میدهد، خواهد بود. مانند یادآوری تنظیمات، دنبال کردن پروازها و چیزهایی‌ ازین قبیل. همهٔ چیزهایی‌ که کاربران میتوانند در نوت‌بوک کورتانا نشان دهند، در ویندوز، آندروید و دستگاه‌های آی‌اواس هم نشان داده خواهد شد.

آنها اضافه میکنند: چیزهایی‌ هم هست که کورتانا نمی‌تواند روی دستگاه‌های آندروید و آیفون انجام دهد، مثل تغییر تنظیمات، باز کردن اپ‌ها و جواب دادن هندز فری وقتی‌ که کاربر می‌گوید "هی‌ کورتانا". این به این خاطر است که مایکروسافت، حداقل الان، دسترسی‌ لازم به المان‌های سیستم عامل که برای ادغام در سطوح عمیقتر لازم است را ندارد.

برنامه مدیریت تلفن روی ویندوز ۱۰ ساخته میشود و به کاربران اجازه میدهد تا کامپیوترهای ویندوزی خود را به هر گوشی همراهی که دارند وصل کنند، فارغ ازینکه آن گوشی ویندوز است یا آندروید و یا آیفون.

چه زمانی‌ اپ مدیریت گوشی و اپ‌های کورتانا برای آیفون و آندروید در دسترس خواهد بود؟

هیئت رئیسه مایکروسافت گفت اپ مدیریت تلفن در پیش نمایش جدید ویندوز ۱۰ خواهد آمد "در چند هفته پرواز خواهیم کرد". مقامات اضافه کردند، اپ مدیریت کورتانا برای گوشیهای آندروید اواخر ماه ژوئن و برای آیفون اواخر امسال در دسترس خواهد بود.

اینطور که از خبرها درز کرده است، احتمالا تکنولوژی Office Now که در حال توسعه‌ در مایکروسافت است، برنامهٔ مدیریت کورتانا خواهد بود که به صورت مشترک برای پلتفرم‌های مختلف ارائه میشود.

منابع و مراجع:

ZDNet

اخبار مرتبط...